Forumumuzdan daha iyi yararlanabilmek için, üye olmalı ve ya giriş yapmalısınız.

Join the forum, it's quick and easy

Forumumuzdan daha iyi yararlanabilmek için, üye olmalı ve ya giriş yapmalısınız.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+4
Dreamer
coquettish
melisberk
Hande
8 posters

Harry Potter

Hande
    Hande
    SizofrenKlüp Üye
    SizofrenKlüp Üye

Tek Kelimeyle : Uykucu
    Mood : Harry Potter Tembel10

Harry Potter Empty Harry Potter

Mesaj tarafından Hande Ptsi Tem. 28, 2008 1:56 am

FELSEFE TAŞI
    Filmin Özeti

Harry Potter (Daniel Radcliffe) 11.yaşgünü yaklaşırken, tatsız akrabaları olan ve anne babasının ölümünün ardından kendisini merdiven boşluğu altındaki dolapta uyumaya zorlayan Dursley'lerden kendisine gelebilecek hediye ya da heyecan konusunda pek beklentisi yoktur. Ancak bu yıl Harry'nin yaşgünü farklı olacaktır.

Harry'nin hayatı, esrarengiz yeşil bir mürekkeple yazılmış ve bir baykuşun getirdiği gizemli bir mektupla değişir. Mektubun kendisine ulaşmasını sağlayan bir yarı dev (Hagrid) Harry'nin hayatını değiştirecek sırrı açıklar; O, yani Harry Potter, bir büyücüdür! Ve bu mektup evsanevi "Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu"na bir davetiyedir. Ayrıca Harry, annesi ve babasının, akrabalarının kendisine defalarca söylediği gibi bir araba kazasında ölmediğini öğrenir. Harry, ailesi hakkındaki gerçekler ve Hogwards'a davet edilişi karşısında şaskına dönmüştür. Merdiven boşluğunda yeni bir akşam daha ve artıklarla geçirilen bir hayatla karşı karşıya kalan Harry, Londra'daki King's Cross İstasyonu'na doğru Hagrid'e eşlik etmekte tereddüt etmez ve orada gizli Peron 9 3/4 'i keşfeder ve Hogward Ekspresi'ne biner. Harry'inin Hogwards Cadılık ve Büyücülük Okulu'na gitmesiyle hayalgücünüzün ötesinde bir yolculuk başlar.

Ödülleri

Satürn Ödülleri | En İyi Kostüm
    BMI Film & TV Ödülleri | BMI Film Müziği Ödülü
    Empire Ödülleri | İngiliz Sinemasına En Çok Katkı Ödülü
    Broadcast Film Eleştirmenleri Birliği Ödülü | En İyi Aile Filmi
    Bogey Ödülleri | Titanyum Bogey Ödülü
    Casting Society of America | Komdi Dalında En İyi Oyuncu Kadrosu
    Kostüm Tasarımı Rehberi Ödülleri | Fantazi Dalında Mükemmel Kostüm Tasarımı
    Evening Standard British Film Ödülleri | En İyi Teknik/Artistik İçerik
    Las Vegas Film Eleştirmenleri Birliği | En İyi Aile Filmi
    Satellite Ödülleri | En Çarpıcı Yeni Yetenek (Rupert Grint)
    Genç Artist Ödülleri | En İyi Genç Aktris (Emma Watson)
    Genç Artist Ödülleri | Umut Vaadeden Yeni Genç Oyuncu (Rupert Grint)
    SIRLAR ODASI
    Filmin Özeti

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük okulundaki ikinci yılına başlarken Harry Potter (Daniel Radcliffe), ev cini Dobby tarafından okula dönmesinin kendisi için tehlikeli olacağı konusunda uyarılır. Bunun yanında Profesör Snape (Alan Rickman) ondan halen hoşlanmamaktadır, Draco Malfoy (Tom Felton) da ondan hala nefret eder. Bu ortamda Harry en iyi arkadaşları Weasly (Rupert Grint) ve Hermione (Emma Watson), ile birlikte yeni bir okul yılına başlar. Ünlü yazar Gilderoy Lockhart (Kenneth Branagh) da bu yıl Hogwarts'a katılmıştır. Ancak Hogwarts öğrencileri garip bir şekilde taşa dönüşmektedirler. Bunu kimin yaptığıysa gizemini korumaktadır.

Ödülleri

BAFTA | Çocuk Oyları
    Phoenix Film Eleştirmenleri Derneği | En İyi Genç Kadın Performansı (Emma Watson)
    Broadcast Film Eleştirmenleri Birliği Ödülü | En İyi Beste (John Williams)
    Broadcast Film Eleştirmenleri Birliği Ödülü | En İyi Aile Filmi
    Londra Film Eleştirmenleri Ödülü | En İyi İngiliz Yardımcı Oyuncu (Kenneth Branagh)
    Mainichi Film Concours | En İyi Yabancı Film (Chris Columbus)

AZKABAN TUTSAĞI

Filmin Özeti

Kötü Marge hala gece havada süzülmeye başladığında, Harry Hogwarts'daki 3. yılında neler olacağını düşünmeye başlar. "Hızır Otobüs"le yaptığı yorucu yolculuk onu Diagon Yolu'na getirir ve burada hapisane kaçkını Sirius Black'in kendisi için geldiğini öğrenir. Böylece yeni okul dönemi başlar. Hogwarts'ta Harry ve arkadaşları bir Hipogrif'e yaklaşmanın hassas sanatını, şekil değiştiren böcürtleri, hatta zamanda nasıl geriye gidileceğini öğrenirler.

Lanete hizmet eden bir kişi kale duvarlarının içinde gizlenirken, ruh emiciler okulun üzerinde dolaşıp Harry'yi tehdit etmektedir ve Harry tüm bunlara karşı koymak zorunda kalır. Alfonso Cuarón'un yönettiği ve J.K Rowling'in 3. kitabından uyarlanan bu harikulade büyücü, kahkaha, heyecan ve sadece Harry Potter macerasında bulabileceğiniz nefes kesen süprizler havada süzülüyor.

Ödülleri

BAFTA | İzleyici Özel Ödülü
    BAFTA | En İyi Çocuk Filmi
    Altın Fragman Ödülleri | En İyi Animasyon / Aile (2. Fragman)
    Teen Choice Ödülleri | En İyi Drama
    Dünya Soundtrack Ödülleri | Halk Oylaması Ödülü (John Williams)
    Phoenix Film Eleştirmenleri Derneği | En İyi Macera Aile Filmi
    VES Ödülleri | En Çarpıcı Animasyon Karakteri
    VES Ödülleri | En Çarpıcı Görsel Efekt

ATEŞ KADEHİ
    Filmin Özeti

Yara izinin her zamankinden daha çok sızlamasına neden olan kabuslarla boğuşan Harry (Daniel Radcliffe), arkadaşları Ron (Rupert Grint) ve Hermione'yle (Emma Watson) birlikte Quidditch Dünya Kupası'na katılarak rahatsız edici rüyalarından kurtulmaktan fazlasıyla mutludur.

Ama Quidditch kamp bölgesinde sinsi bir şey gökyüzünü aydınlatır: Kötü Lord Voldemort'un alameti olan Karanlık İşaret. Bu olay, Voldemort'un (Ralph Fiennes) on üç yıl önce Harry'nin anne babasını öldürdüğü ve son kez görüldüğü geceden beri toplum içine çıkmaya cüret edemeyen müritleri Ölüm Yiyenler tarafından büyüyle gerçekleştirilmiştir.

Harry, Profesör Dumbledore'un (Michael Gambon) onu koruyabileceği Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nun güvenli duvarları arasına dönmek için sabırsızlanmaktadır. Ama bu yıl işler biraz farklı olacaktır.

Dumbledore, Hogwarts'ın büyücülük camiasının en heyecanlı ve en tehlikeli büyü yarışması Üçbüyücü Turnuvası'na evsahipliği yapacağını açıklar. En büyük ve seçkin üç büyücülük okulundan seçilen birer büyücü, prestijli Üçbüyücü Kupası'nı kazanmak için bir dizi hayati tehlike içeren görevi gerçekleştirmek üzere yarışacaktırlar.

Hogwarts öğrencileri Beauxbatons Akademi'sinin zarif kızlarının ve Durmstrang Enstitüsü'nün karanlık ve düşünceli erkeklerinin Büyük Salon'u dolduruşunu huşu içinde izlerken, bir yandan da kendi yarışmacılarının seçimini nefeslerini tutarak beklemektedirler.

Sihir Bakanlığı temsilcisi Barty Crouch (Roger Lloyd Pack) ve Profesör Dumbledore'un mum ışığında yönettiği beklenen törende, sihirli Ateş Kadehi her okuldan bir yarışmacı seçecektir. Kadeh, kıvılcım ve alev silsilesi içinde, önce Durmstrang'ın Quidditch süperstarı Victor Krum'u (Stanislav Ianevski), ardından Beauxbatons'dan zarif Fleur Delacour'u (Clémence Poésy), ve son olarak da, Hogwarts'un pek çok alanda başarılı popüler altın çocuğu Cedric Diggory'yi (Robert Pattinson) gösterir. Ama sonra, kadeh açıklanamaz bir şekilde son bir isim çıkartır: Harry Potter.

Henüz 14 yaşında olan Harry, bu acımasız yarışmaya katılmak için üç yaş küçüktür. İsmini Kadeh'e koymadığını ve yarışmaya girmeyi gerçekten istemediğini ısrarla söylese de, Kadeh'in kararı bağlayıcıdır ve Harry yarışmak zorundadır.

Dedikodu yazarı Rita Skeeter'ın (Miranda Richardson) rezil sütunlarında yangına körükle gitmesi üzerine, Harry Potter'a duyulan şüphe ve kıskançlık en üst düzeye çıkar. Ron bile "şöhret arayışı"ndaki arkadaşının Kadeh'e büyü yaparak kendini seçtirdiğini düşünmeye başlar.

Harry'nin ismini Turnuva'ya sokan kişinin onu büyük tehlikeye attığını düşünen Dumbledore ise, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersinin yeni ve eksantrik profesörü Alastor Deli-Göz Moody'den (Brendan Gleeson) dikkatli gözlerini genç büyücüden ayırmamasını ister.

Harry ateş üfleyen bir ejderhadan kurtulmak, büyük bir gölün derinliklerine dalmak ve kendi hayatıyla bir labirentte dolaşmaktan oluşan meydan okuyucu Üçbüyücü görevlerine hazırlanır. Ama bunların hiçbiri o korkunç meydan okuma kadar ürkütücü değildir: Noel Balosu'na götürecek bir kız arkadaş bulmak .

Harry için, ejderhalarla, denizhalkıyla ve gerkenezlerle uğraşmak, sevimli Cho Chang'e (Katie Leung) Noel Balosu'nda kendisine eşlik etmesini teklif etmeye kıyasla parkta gezinti yapmak gibidir. Ron ise bu kadar dalgın olmasa, belki Hermione'ye karşı duygularındaki değişikliği fark edecektir.

Hogwarts sınırları içinde biri öldürüldüğünde, olaylar meşum bir hâl alır. Voldemort kabuslarından kurtulamayan, korkmuş durumdaki Harry, Dumbledore'a başvurur. Ama saygıdeğer okul müdürü bile artık kolay cevapların olmadığını itiraf eder.

Harry ve diğer yarışmacılar son görevlerinde, labirentin çıkmazlarında saldırgan asmalara karşı mücadele ederken, bir kişi ya da bir şey onları gözlemektedir. Zafer yakındır, ama yarışmacılar Üçbüyücü kupasına yaklaştıkça, her şeyin göründüğü gibi olmadığı anlaşılacaktır; ve Harry kısa süre sonra kendini bekleyen gerçek kötüye doğru hızla ilerlemekte olduğunu fark edecektir...

Ödülleri

ASCAP Ödülleri | En Başarılı Gişe Filmi
    BAFTA | En İyi Yapım Tasarımı
    Altın Fragman Ödülleri | En İyi Animasyon / Aile
    Nickelodeon Kids' Choice Ödülleri | En Sevilen Film
    Las Vegas Film Eleştirmenleri Derneği | En İyi Aile Filmi
    Motion Picture Sound Editors | En İyi Ses Düzeni
    Teen Choice Ödülleri | En İyi Drama
    ZÜMRÜDÜANKA YOLDAŞLIĞI
    Filmin Özeti

"Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı"nda, beşinci öğretim yılı için Hogwarts'a dönen Harry, büyücü camiasının büyük çoğunluğunun onun kötü Lord Voldemort'la karşılaştığını inkar ederek, Lord Voldemort'un döndüğü haberine kulak tıkamayı tercih ettiklerini görür. Hogwarts'ın saygın müdürü Albus Dumbledore'un kendisinin konumunu zayıflatarak yerine geçmek için Voldemort'un döndüğü yalanını söylediğini düşünen Sihir Bakanı Cornelius Fudge, Dumbledore ve Hogwarts öğrencilerinin hareketlerinden haberdar olabilmek için okula yeni bir Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni atar. Ama Profesör Dolores Umbridge'in Bakanlıktan onaylı savunma büyüsü dersi onları ve tüm büyücü camiasını kendilerini tehdit eden karanlık güçlere karşı ne yazık ki savunmasız bırakır; bu yüzden, arkadaşları Hermione ve Ron'un teşviki üzerine, Harry konuya el atar. Kendilerine "Dumbledore'un Ordusu" adını veren küçük grupla buluşan Harry, onlara Karanlık Güçlere karşı nasıl savunacaklarını öğreterek, bu genç ve cesur büyücüleri kendilerini bekleyen olağanüstü savaşa hazırlar.

Ödülleri

Altın Fragman Ödülleri | 2007 Yazının Gişe Canavarı

melisberk
    melisberk
    SizofrenKlüp Tam Üye
    SizofrenKlüp Tam Üye

Tek Kelimeyle : Aşık
    Mood : Harry Potter Melek10

Harry Potter Empty Geri: Harry Potter

Mesaj tarafından melisberk Ptsi Tem. 28, 2008 2:10 am

hepsini izledim valla süperlerrr hala izliyorum
    coquettish
    coquettish
    SizofrenKlüp Üye
    SizofrenKlüp Üye

Tek Kelimeyle : Cesaretli
    Mood : Harry Potter Cadi10

Mesaj tarafından coquettish Ptsi Tem. 28, 2008 2:25 pm

ohoo benim film..ne diysunuz siz..bayılıyrım...Very Happy
    Misafir
    Misafir

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Tem. 28, 2008 3:49 pm

harry potter vazgeçilmezim tüm filmlerine gittim tüm kitaplarını okudum manyak dercede süperr bir film kasımda sinemalardaa sakın kaçırmayınn
    Dreamer
    Dreamer
    SizofrenKlüp Üye
    SizofrenKlüp Üye

Tek Kelimeyle : Şeytann

Mesaj tarafından Dreamer Ptsi Tem. 28, 2008 4:09 pm

ben harry poterin tüm filimlerine baktim... bence harika.... kitaplarinida okudum ama bence filimi daha güzel Very Happy ...
    kara_basan
    kara_basan
    SizofrenKlüp Üye
    SizofrenKlüp Üye

Tek Kelimeyle : Asil

Mesaj tarafından kara_basan Salı Tem. 29, 2008 4:35 pm

tüm çıkan flmlerini isledm we hala isliorm çok gsl
    Nazot
    Nazot
    SizofrenKlüp Yeni Üye
    SizofrenKlüp Yeni Üye

Biyografi : basketbolcu
    Tek Kelimeyle : Deli
    Mood : Harry Potter Kizgin10

Mesaj tarafından Nazot Ptsi Ağus. 04, 2008 6:35 am

izlemek ne kelime tüm seriyi ingilizce-türkçe yalayıp yutarak tüm filmlerini izlemiş bulunmaktayım Razz
    RebeLwind
    RebeLwind
    SizofrenKlüpAdmin
     SizofrenKlüpAdmin

Biyografi : Enteresan varlık ;)
    Tek Kelimeyle : Melek
    Mood : Harry Potter Pesimi10

Mesaj tarafından RebeLwind Ptsi Ağus. 04, 2008 6:41 am

Bana çok saçma geliyor sadece ilkini izledim..
    Nazot
    Nazot
    SizofrenKlüp Yeni Üye
    SizofrenKlüp Yeni Üye

Mesaj tarafından Nazot Ptsi Ağus. 04, 2008 11:57 pm

*RüZgaRlıGeCe* demiş ki:Bana çok saçma geliyor sadece ilkini izledim..

belki de o yüzdendir ilk kitap ve filmi biraz masalı anımsatıyordu =P
    neville*
    neville*
    SizofrenKlüp Üye
    SizofrenKlüp Üye

Hobi : kitap.. kitap... kitap..
    Biyografi : üniversite bıkkını!! okan yalabık manyağıı
    Tek Kelimeyle : Karışık

Mesaj tarafından neville* Salı Ağus. 12, 2008 8:41 pm

hayatımın kitap ve film serisi bu ya.. süperrr diyorum başka bişey demiyorum
    zaten üye adımda o kitaptan geliyo...(neville longbottom__aşkım benim)
    Nazot
    Nazot
    SizofrenKlüp Yeni Üye
    SizofrenKlüp Yeni Üye

Mesaj tarafından Nazot Çarş. Ağus. 13, 2008 2:30 am

neville* demiş ki:hayatımın kitap ve film serisi bu ya...

aynen diyorum. Çok sevdikleirm arasındadır. Hiç çocuk filmi ya da kitapları değil. Gösterin bir 3'tn başlayarak filmleri ya da okutun çocuklara [ 5-9 yaş ] bakın
    nasıl tepki veriyorlar. Very Happy

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 1:28 am